Materiały

Informacje dla prasy

Joanna i Michał
Plany sportowe

Joanna i Michał chcą zdobyć kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio w 2020. Realizują czteroletni plan przygotowań (kolejny rok za nimi). W tym sezonie czekają ich Mistrzostwa Świata w Dubaju.

Biorąc pod uwagę specyfikę grupy T11 (zawodnik niewidomy plus przewodnik), potrzebują więcej niż jedno zgrupowanie w miesiącu. Dla zachowania ciągłości szkolenia konieczne są dwa miejsca noclegowe z wyżywieniem i możliwością korzystania z obiektów sportowych – w zależności od okresu przygotowań: góry lub inny ośrodek.

Duet Mazur & Stawicki
Joanna Mazur
O sporcie
Klasyfikacja sportowa T11

T11 to grupa niewidomych i niedowidzących sportowców. To sportowcy z ostrością widzenia poniżej 5 stopni, jednak ich zaburzenia widzenia nie są na tyle poważne i nie mają wpływu na sport. Zawodnik niewidzący biegnie z zasłoniętymi opaską oczami, aby wyrównać szanse. Zawodnik i Przewodnik biegną połączeni opaską.

Rola przewodnika na bieżni

Przewodnik musi pozwolić wystartować zawodnikowi. Jeśli zrobi falstart, dyskwalifikuje parę. Może znaleźć się przed biegaczem na dystansie, ale nie może go pociągać za sobą. I nie ma prawa pierwszy przekroczyć linii mety.

Znajdziesz nas na: